Blog

04.05.2020

Drukarka w trybie offline - co zrobić?

Któż z nas nie zna tego problemu- musimy szybko wydrukować coś w biurze czy w domu, siadamy do komputera, włączamy drukowanie a tu…nic. Na monitorze wyświetla się komunikat „drukarka w trybie offline” a my nie wiemy, jak poradzić sobie z tym problemem? Wyjaśniamy co zrobić, gdy przytrafi się taka sytuacja.

Choć drukarka bezprzewodowa jest doskonałym rozwiązaniem, gdyż nie wymaga podłączenia za pomocą kabla do komputera a tym samym nie musi znajdować się w jego pobliżu, to jednak możliwe jest wystąpienie pewnych problemów, jak chociażby ten z połączeniem. Drukarka pozostaje w trybie offline wtedy, gdy urządzenie nie jest w stanie komunikować się z komputerem. Gdy wystąpi taka sytuacja, nie będzie możliwe jej użycie, dopóki nie przywrócimy jej połączenia. Musimy więc odnaleźć przyczynę błędu a może być ich kilka. Co możemy więc zrobić, gdy zobaczymy taki komunikat u siebie?

 

Spawdź połączenie drukarki z Wi-Fi

Jest to pierwsza rzecz, którą musimy zrobić, gdy drukarka pozostaje offline. Brak lub nieprawidłowe połączenie z Wi-Fi lub routerem jest bowiem najczęstszą przyczyną wystąpienia trybu offline. Być może urządzenie nie jest podłączone do tego samego Wi-Fi co komputer lub występuje brak połączenia z siecią. Drukarka bezprzewodowa musi być kompatybilna z komputerem, a więc musi być podłączona do tej samej sieci co komputer tak, by było możliwe przesyłanie danych. Sprawdźmy więc, czy w ogóle mamy dostęp do sieci a jeśli tak, to najlepszym rozwiązaniem będzie ponowne podłączenie drukarki, byśmy mieli pewność, że oba urządzenia są połączone z tym samym Wi-Fi. Większość urządzeń posiada system łączenia za pomocą technologii WPS, dzięki której możemy podłączyć je do sieci bez konieczności podawania hasła - w jednakowym czasie przyciskamy odpowiedni przycisk na drukarce i na routerze. Możemy zrobić to także przy użyciu sterowników i oprogramowania, gdzie po ich zainstalowaniu, postępując według wyświetlanych kroków, możemy skonfigurować drukarkę.

Włączyć tryb offline

Jest to bardzo prosta czynność, która zajmuje niewiele czasu a często wystarczy, by drukarka zaczęła prawidłowo funkcjonować. Należy jedynie zmienić jej ustawienia. W tym celu wchodzimy w „Panel sterowania”, wybieramy zakładkę „Sprzęt i dźwięk” a następnie „Urządzenia i drukarki”. Klikając rozwijamy listę wszystkich sprzętów, które są podłączone do naszego komputera, w tym również dostępne drukarki. Wybieramy właściwą klikając prawym klawiszem myszy a następnie opcję „Zobacz, co jest drukowane”. Otworzy nam się nowe okno, w którym możemy usunąć nagromadzone do drukowania dokumenty, jeśli takie występują, poprzez zaznaczenie opcji „Anuluj drukowanie”. Przechodząc do górnego paska menu i klikając zakładkę „Drukarka” możemy znaleźć przyczynę trybu offline drukarki. Są to opcje „Wstrzymaj drukowanie” lub „Użyj drukarki w trybie offline”. Jeśli któraś z nich lub obie są zaznaczone, to ich odznaczenie może rozwiązać nasz problem.  

Zresetować usługę bufora drukowania

Kolejnym powodem braku reakcji urządzenia drukującego na polecenia, może być blokada usługi bufora drukowania. Można jednak szybko poradzić sobie i z tym problemem. Aby to zrobić, należy wyłączyć drukarkę, a następnie uruchomić „Panel sterowania”, wybrać opcję „System i zabezpieczenia”, po czym „Narzędzia administracyjne” i „Usługi”. Wyświetli się okno, w którym szukamy pozycji „Bufor wydruku” i klikamy prawym przyciskiem myszy a po rozwinięciu możliwych opcji wybieramy „Uruchom ponownie”, co resetuje nam usługę i przywraca płynne przekierowywanie dokumentów do drukarki.

Przywrócić ustawienia domyślne drukarki

Możliwe, że podczas aktualizacji drukarki, domyślny sterownik został zamieniony na inny. Aby ponownie ustawić urządzenie jako domyślne, należy przejść do „Panelu sterowania”, wybrać „Urządzenia i drukarki” a po wyświetleniu dostępnych, prawym klawiszem myszy wybrać interesującą nas drukarkę i wybrać polecenie „Ustaw jako drukarkę domyślną”. Może to pomóc w uruchomieniu drukowania.

Drukarka nadal nie działa

Jeśli żadna z powyższych czynności nie pomogła a jesteśmy laikami w kwestii tego rodzaju sprzętu, pozostaje nam oddanie urządzenia do serwisu drukarek, gdzie możliwe będzie określenie problemu i sposobu jego naprawy.

Pozostałe aktualności

13.11.2020
Co to jest tusz do drukarki?
Nowoczesna drukarka jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego biura. Urządzenie to ma również zastosowanie w domu, ułatwiając pracę, naukę czy nawet zabawę. Najistotniejszym elementem drukarki jest wkład, czyli element odpowiadający za zadruk kartek papieru.
Dowiedz się więcej
25.01.2021
Wynajem drukarek - czy to się opłaca?
Wynajem drukarek czy innych sprzętów biurowych to usługa, która coraz częściej jest oferowana przez firmy specjalizujące się w sprzedaży urządzeń drukujących. W wielu przypadkach jest tak, że firmy rozpoczynające przygodę z biznesem lub te mniejsze przedsiębiorstwa nie są w stanie wyłożyć środków potrzebnych na zakup profesjonalnej drukarki.
Dowiedz się więcej
07.10.2020
Jak drukować dwustronnie? Drukowanie na obu stronach
Drukowanie dwustronne pozwala zaoszczędzić czas, papier, pieniądze a także zadbać o środowisko naturalne. Niezależnie od tego, czy przekonują nas powyższe czynniki, czy też po prostu istnieje wymóg druku dokumentów dwustronnie, gdy chcemy załatwić jakąś urzędową sprawę, często ta z pozoru prosta czynność, przysparza wielu osobom znacznych problemów.
Dowiedz się więcej
14.12.2020
Na czym polega leasing drukarek?
Leasing drukarek to nowa i coraz bardziej popularna usługa. Nic dziwnego, w ten sposób można zyskać wysokiej jakości sprzęt biurowy bez konieczności wydawania większych środków z budżetu firmy. Leasing drukarek to prosta i pozbawiona zbyt wi
Dowiedz się więcej
21.09.2020
Jak podłączyć drukarkę z wifi?
Chyba każdy z nas pamięta, jak jeszcze nie tak dawno aby skorzystać z drukarki konieczne było podłączenie jej do komputera za pomocą kabla. Z dzisiejszej perspektywy było to trochę uciążliwe, gdyż drukarka musiała znajdować się zawsze w niewielkiej odległości od komputera, by można było ją podpiąć przy użyciu dość krótkiego przewodu.
Dowiedz się więcej
30.10.2020
Jak działa drukarka laserowa?
Drukarki laserowe to obecnie najchętniej wybierane urządzenia drukujące, jako jedne z priorytetowych sprzętów nie tylko firmowych biur, ale także i prywatnych domów. Czy wiemy jednak jakie były początki drukarki laserowej, jak ona działa i w czym tkwi fenomen który sprawia, że jest ona tak chętnie wybierana podczas zakupu? Przyjrzyjmy jej się bliżej.
Dowiedz się więcej
28.07.2020
Drukowanie do pliku PDF - jak to zrobić?
Wydrukowanie pliku PDF oznacza nic innego, jak po prostu zapisanie czegoś elektronicznie w pliku PDF, zamiast na rzeczywistej kartce papieru. Zamiast drukarki fizycznej, wybieramy w tym przypadku drukarkę wirtualną Adobe PDF, która działa w niemal każdej aplikacji. Poniżej wyjaśniamy wszelkie kwestie związane z drukowaniem dokumentu do pliku PDF.
Dowiedz się więcej
21.07.2020
Zużyte tonery gdzie oddać? Gdzie wyrzucić toner?
Jako społeczeństwo typowo konsumpcyjne jesteśmy przyzwyczajeni, by zużyte przedmioty lub puste opakowania traktować jako śmieci i wyrzucać do kosza. Jednak nie wszystkie pojemniki możemy wrzucać do odpadów. Jednym z takich zasobników jest zużyty toner.
Dowiedz się więcej
22.02.2021
Jak wybrać papier do drukarki?
Wbrew pozorom, wybór odpowiedniego papieru do drukarki wcale nie jest takim łatwym zadaniem. Mimo iż wielu ludzi kompletnie nie przykłada wagi do papieru, w rzeczywistości ma on bardzo istotną rolę w całym procesie drukowania. Producenci artykułów biurowych oferują różne rodzaje papieru do drukarki, ale nie każdy będzie odpowiadał Twoim potrzebom.
Dowiedz się więcej
21.09.2020
Jak znaleźć adres IP drukarki w sieci?
Zapewne adres IP naszej drukarki nie jest rzeczą, która przydatna jest nam na co dzień. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy jego znajomość będzie konieczne. Chociażby po to, by móc połączyć się z naszym komputerem bezprzewodowo. Wbrew powszechnej opinii nie jest to jednak wcale takie trudne. Podpowiadamy więc, jak w łatwy i szybki sposób znaleźć adres IP drukarki w sieci.
Dowiedz się więcej
02.11.2020
Jak zeskanować dokument i wysłać mailem?
Żyjemy w czasach, w których z jednej strony, dzięki ogromnemu postępowi internetowemu i cyfrowemu, spora część naszego codziennego funkcjonowania przenosi się do sieci, z drugiej zaś nadal istotny jest tradycyjny sposób posiadania oraz przechowywania najważniejszych dokumentów w formie wydruku.
Dowiedz się więcej
06.11.2020
Jakie mogą być rodzaje drukarek?
Pomimo tak rozbudowanej informatyzacji i cyfryzacji świata, drukarka niezmiennie od kilkunastu lat jest urządzenie pierwszej potrzeby nie tylko w firmowym biurze, ale także w każdym domu. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów drukarek, które różnią się między sobą przede wszystkim techniką nanoszenia tekstu lub obrazu na papier, jakością oraz szybkością wydruku.
Dowiedz się więcej
11.01.2021
Regeneracja tonerów - na czym polega ten proces?
Każdy posiadacz drukarki z pewnością niejednokrotnie mierzył się z koniecznością wymiany tuszu lub tonera na nowy. Nie każdy jednak wie, że przy tej czynności należy zachować ostrożność, bo kaseta z proszkiem tak naprawdę w stu procentach pusta nie jest.
Dowiedz się więcej
07.10.2020
Jak drukować z telefonu, smartfona?
W dzisiejszych czasach zdecydowanie częściej korzystamy z urządzeń mobilnych takich jak telefon, smartfon czy tablet. Łatwiej i wygodniej korzystać nam z Internetu za ich pomocą, gdyż są zawsze pod ręką, łatwiej je uruchomić i szybciej możemy się dzięki nim posługiwać.
Dowiedz się więcej
20.11.2020
Co to jest toner do drukarki?
Mianem tonerów potocznie określa się ogół wkładów przeznaczonych do drukarek laserowych. W rzeczywistości jednak tonerem jest przede wszystkim proszek, znajdujący się w kartridżu laserowym. Proszek jest niejednolitą mieszanką żelaza, pigmentu i żywicy.
Dowiedz się więcej
26.10.2020
Wyposażenie biura – jakie meble i urządzenia trzeba mieć w biurze?
Biuro firmowe często nazywane jest drugim domem, dlatego oprócz dobrej atmosfery w nim panującej, powinno posiadać ono szereg udogodnień. Firmowe centrum zarządzania to nie tylko zwykłe pomieszczenie, ale pierwsza i zarazem najważniejsza wizytówka, która świadczy zarówno o szefie, jak i pracownikach w przedsiębiorstwie.
Dowiedz się więcej
19.10.2020
Kasy fiskalne online - od kiedy?
Kasy rejestrujące z zapisem elektronicznym i papierowym jeszcze są w użyciu, jednak wkrótce się to zmieni. Wszystko za sprawą nowelizacji ustawy o podatku VAT oraz rozporządzeniu w sprawie kas fiskalnych, które weszły w życie z dniem 1 maja 2019 roku.
Dowiedz się więcej
23.12.2020
Jakie są zalety zarządzania drukiem?
Cyfrowa transformacja - nieco enigmatyczne określenie, które coraz częściej przewija się w obszarze zarządzania firmą. Pierwszym skojarzeniem po usłyszeniu tej frazy z pewnością będzie myśl o jakimś innowacyjnym oprogramowaniu bądź platformie, kt&o
Dowiedz się więcej
24.06.2020
Co zrobić jeżeli drukarka nie rozpoznaje nowego tuszu / tonera?
W zdecydowanej większości przypadków, po zakupie i właściwej instalacji nowego tuszu czy tonera do drukarki, działa on bez zarzutu i możemy go od razu użytkować. Nawet jeśli nie używamy oryginalnego produktu tylko zamiennika, w 99% zadziała on praw
Dowiedz się więcej
22.05.2020
Najtańsze tusze i tonery do drukarek – zestawienie
Użytkownicy drukarek, niezależnie czy jest to urządzenie używane prywatnie w domu, czy też służbowo w biurze wiedzą, iż sam zakup sprzętu nie jest jedynym i ostatecznym kosztem z tym związanym. Dochodzą jeszcze koszty eksploatacji, które niejednokrotnie przewyższają wartość samego sprzętu.
Dowiedz się więcej
08.02.2021
Toner oryginalny czy zamiennik, co wybrać?
Planując zakup drukarki do biura trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przed podjęciem decyzji powinniśmy sprawdzić, jakie materiały możemy na danym sprzęcie drukować, jaka jest jego wydajność oraz czy ma on jakieś dodatkowe funkcje. Mało kto jedn
Dowiedz się więcej
26.10.2020
Biuro w domu - biuro domowe, aranżacje, inspiracje i pomysły
Praca zdalna staje się obecnie coraz częściej stosowaną formą- zarówno z uwagi na sytuację panującą obecnie na całym świecie, jak i ogromne możliwości, jakie daje Internet. Dla takich osób domowe biuro to konieczność.
Dowiedz się więcej
27.11.2020
Jaka jest różnica między tonerem a tuszem?
Drukarki to, obok kserokopiarek, najważniejsze sprzęty w wyposażeniu każdego profesjonalnego biura. Jeśli planujesz wyposażenie przestrzeni biurowej, powinieneś zastanowić się, który sprzęt będzie lepszy - drukarka atramentowa czy laserowa?
Dowiedz się więcej