Blog

23.12.2020

Jakie są zalety zarządzania drukiem?

Cyfrowa transformacja - nieco enigmatyczne określenie, które coraz częściej przewija się w obszarze zarządzania firmą. Pierwszym skojarzeniem po usłyszeniu tej frazy z pewnością będzie myśl o jakimś innowacyjnym oprogramowaniu bądź platformie, których zastosowanie całkowicie odmieniłoby dotychczasowy system pracy. W rzeczywistości jest tak, że cyfrowa transformacja wiąże się ze sprzętem biurowym, który zapewne posiadasz w wyposażeniu swojej firmy. O co w tym wszystkim chodzi?

Pod pojęciem transformacji cyfrowej mieści się wszystko, co jest powiązane z cyfrowym planem biznesowym oraz technologiami stosowanymi do kontaktu z klientami. Zjawisko można porównać do pracy specjalisty. Każdy, kto zajmuje się jakąś wąską dziedziną musi na bieżąco śledzić nowinki branżowe, by utrzymać się na rynku i pozostać konkurencyjnym. Co więcej, transformacja cyfrowa to także doskonały sposób na polepszenie efektywności pracy zespołu. Aby jednak do tego doszło, powinieneś się na chwilę zatrzymać i zastanowić się, czego tak w zasadzie potrzebujesz.

Drukowanie, zarządzenie dokumentami i skanowanie - dlaczego to takie ważne?

Mało kto zdaje sobie sprawę, jak ważnymi w działalności biura są drukowanie oraz szeroko pojęte zarządzenie dokumentami. Dlatego też w wielu przypadkach działań tych nie bierze się pod uwagę przy planowaniu optymalizacji cyfrowej. Nawet sami przedsiębiorcy nie zauważają, że udoskonalenie systemu skanowania, druku i zarządzania dokumentami może przynieść tak wiele korzyści.

Transformacja obszaru cyfrowego firmy może mieć ogromny wpływ na realizację strategii biznesowych. Działania te można określić mianem pośredniej obsługi klienta. Taki system opiera się na usprawnieniu obsługi, ale nie poprzez bezpośredni kontakt z klientem. Dla przykładu - klient, który wchodzi do sklepu i rozmawia ze sprzedawcą, który następnie podaje mu produkt, zostaje obsłużony bezpośrednio. Sprzedaż pośrednia ma miejsce wtedy, kiedy klient ma przed sobą duży wybór, pięknie wyeksponowane towary oraz jest w stanie samodzielnie odnaleźć i wybrać poszukiwany produkt. Sprawne przedsiębiorstwo to lepszy kontakt z klientem. Drukowanie oraz zarządzenie dokumentacją dotyczą każdego działu firmy i niemal każdy pracownik ma, mniejszą lub większą, styczność z tymi procesami. Dlatego też modernizacja tych obszarach może poskutkować osiągnięciem doskonałych rezultatów.

Jak osiągnąć cel?

Największą zaletą transformacji cyfrowej jest oszczędność czasu. Czas jest zasobem, którego brakuje nam w wielu obszarach życia. Dlatego każde działanie, które prowadzi do jego zyskania, jest na wagę złota. Firmy oferujące specjalistyczne produkty lub usługi muszą poświęcać klientowi wiele czasu i uwagi, by sprzedać mu produkt dostosowany do jego potrzeb. Dzięki zmianie w obszarze cyfrowym Twoi pracownicy będą mogli poświęcić klientowi tyle uwagi, ile potrzebuje. Najczęstszą przyczyną zastojów w funkcjonowaniu firmy są niesprawne urządzenia, mało wydajne materiały eksploatacyjne czy przestarzałe technologie. Wspomniane czynniki mogą stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa lub poufności danych, a także sprzyjają możliwości dostępu do dokumentów osobom, które mieć go nie powinny.

Kolejnymi zaletami płynącymi z modernizacji są oczywiście oszczędności. Płynność pracy i zminimalizowanie ryzyka zatrzymania funkcjonowania firmy pozwala oszczędzić czas oraz pieniądze, które należałoby przeznaczyć na konieczne naprawy lub wymiany sprzętu na nowy. No dobrze, w takim razie jak to wszystko osiągnąć?

Jak wygląda transformacja cyfrowa?

Transformacja cyfrowa może przebiegać na kilka sposobów. Najprostszym jest wymiana sprzętu biurowego - drukarek, skanerów czy urządzeń wielofunkcyjnych na nowe, wydajne i funkcjonalne. Jednak w przypadku bardziej rozbudowanych przedsiębiorstw lub sieci, wymierne efekty przyniesie wdrożenie specjalistycznego systemu zarządzania drukiem. W jej ramach zyskasz nie tylko sprzęt, ale też oprogramowanie analizujące stopień zużycia materiałów eksploatacyjnych czy ilość wydrukowanych stron dokumentów. Modernizacja obejmuje także wsparcie techniczne oraz pomoc w doborze usługi dopasowanej do potrzeb. Dzięki temu Twoi pracownicy nie będą musieli się zajmować zamawianiem materiałów eksploatacyjnych czy kontrolowaniem stanu urządzeń, w efekcie czego zyskają czas i możliwości to pracy na rzecz rozwoju przedsiębiorstwa.

Cyfrowa transformacja to nie tylko technologia, ale przede wszystkim sposób myślenia i podejście do zarządzania dokumentami. Usługi prowadzone są w trybie zdalnym i można je dowolnie modyfikować, zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami firmy. Modernizacja przyda się każdej firmie - zarówno tej małej, jak i tej większej. To bardzo wygodny sposób pracy, zapewniający sprawność druku, bezpieczeństwo danych oraz możliwość dopasowywania usługi do specyfiki pracy przedsiębiorstwa. Drukowanie, zarządzanie drukiem i skanowanie to tylko część obszarów, które zmieniają się w procesie modernizacji. Ty się rozwijasz, a Twój partner dla o resztę.

W DMD oferujemy usługi związane z zarządzaniem drukiem. Nasi specjaliści przeanalizują to, jak funkcjonuje Twoje biuro i dobiorą najlepsze rozwiązania w formie sprzętu oraz oprogramowania. Współpracujemy z najlepszymi partnerami, którzy zadbają o to, byś mógł realizować swoje strategie biznesowe.

Pozostałe aktualności

04.05.2020
Drukarka w trybie offline - co zrobić?
Któż z nas nie zna tego problemu- musimy szybko wydrukować coś w biurze czy w domu, siadamy do komputera, włączamy drukowanie a tu…nic. Na monitorze wyświetla się komunikat „drukarka w trybie offline” a my nie wiemy, jak poradzić sobie z tym problemem?
Dowiedz się więcej
21.07.2020
Zużyte tonery gdzie oddać? Gdzie wyrzucić toner?
Jako społeczeństwo typowo konsumpcyjne jesteśmy przyzwyczajeni, by zużyte przedmioty lub puste opakowania traktować jako śmieci i wyrzucać do kosza. Jednak nie wszystkie pojemniki możemy wrzucać do odpadów. Jednym z takich zasobników jest zużyty toner.
Dowiedz się więcej
26.10.2020
Biuro w domu - biuro domowe, aranżacje, inspiracje i pomysły
Praca zdalna staje się obecnie coraz częściej stosowaną formą- zarówno z uwagi na sytuację panującą obecnie na całym świecie, jak i ogromne możliwości, jakie daje Internet. Dla takich osób domowe biuro to konieczność.
Dowiedz się więcej
13.11.2020
Co to jest tusz do drukarki?
Nowoczesna drukarka jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego biura. Urządzenie to ma również zastosowanie w domu, ułatwiając pracę, naukę czy nawet zabawę. Najistotniejszym elementem drukarki jest wkład, czyli element odpowiadający za zadruk kartek papieru.
Dowiedz się więcej
30.10.2020
Jak działa drukarka laserowa?
Drukarki laserowe to obecnie najchętniej wybierane urządzenia drukujące, jako jedne z priorytetowych sprzętów nie tylko firmowych biur, ale także i prywatnych domów. Czy wiemy jednak jakie były początki drukarki laserowej, jak ona działa i w czym tkwi fenomen który sprawia, że jest ona tak chętnie wybierana podczas zakupu? Przyjrzyjmy jej się bliżej.
Dowiedz się więcej
28.07.2020
Drukowanie do pliku PDF - jak to zrobić?
Wydrukowanie pliku PDF oznacza nic innego, jak po prostu zapisanie czegoś elektronicznie w pliku PDF, zamiast na rzeczywistej kartce papieru. Zamiast drukarki fizycznej, wybieramy w tym przypadku drukarkę wirtualną Adobe PDF, która działa w niemal każdej aplikacji. Poniżej wyjaśniamy wszelkie kwestie związane z drukowaniem dokumentu do pliku PDF.
Dowiedz się więcej
19.10.2020
Kasy fiskalne online - od kiedy?
Kasy rejestrujące z zapisem elektronicznym i papierowym jeszcze są w użyciu, jednak wkrótce się to zmieni. Wszystko za sprawą nowelizacji ustawy o podatku VAT oraz rozporządzeniu w sprawie kas fiskalnych, które weszły w życie z dniem 1 maja 2019 roku.
Dowiedz się więcej
27.11.2020
Jaka jest różnica między tonerem a tuszem?
Drukarki to, obok kserokopiarek, najważniejsze sprzęty w wyposażeniu każdego profesjonalnego biura. Jeśli planujesz wyposażenie przestrzeni biurowej, powinieneś zastanowić się, który sprzęt będzie lepszy - drukarka atramentowa czy laserowa?
Dowiedz się więcej
11.01.2021
Regeneracja tonerów - na czym polega ten proces?
Każdy posiadacz drukarki z pewnością niejednokrotnie mierzył się z koniecznością wymiany tuszu lub tonera na nowy. Nie każdy jednak wie, że przy tej czynności należy zachować ostrożność, bo kaseta z proszkiem tak naprawdę w stu procentach pusta nie jest.
Dowiedz się więcej
22.05.2020
Najtańsze tusze i tonery do drukarek – zestawienie
Użytkownicy drukarek, niezależnie czy jest to urządzenie używane prywatnie w domu, czy też służbowo w biurze wiedzą, iż sam zakup sprzętu nie jest jedynym i ostatecznym kosztem z tym związanym. Dochodzą jeszcze koszty eksploatacji, które niejednokrotnie przewyższają wartość samego sprzętu.
Dowiedz się więcej
25.01.2021
Wynajem drukarek - czy to się opłaca?
Wynajem drukarek czy innych sprzętów biurowych to usługa, która coraz częściej jest oferowana przez firmy specjalizujące się w sprzedaży urządzeń drukujących. W wielu przypadkach jest tak, że firmy rozpoczynające przygodę z biznesem lub te mniejsze przedsiębiorstwa nie są w stanie wyłożyć środków potrzebnych na zakup profesjonalnej drukarki.
Dowiedz się więcej
26.10.2020
Wyposażenie biura – jakie meble i urządzenia trzeba mieć w biurze?
Biuro firmowe często nazywane jest drugim domem, dlatego oprócz dobrej atmosfery w nim panującej, powinno posiadać ono szereg udogodnień. Firmowe centrum zarządzania to nie tylko zwykłe pomieszczenie, ale pierwsza i zarazem najważniejsza wizytówka, która świadczy zarówno o szefie, jak i pracownikach w przedsiębiorstwie.
Dowiedz się więcej
24.06.2020
Co zrobić jeżeli drukarka nie rozpoznaje nowego tuszu / tonera?
W zdecydowanej większości przypadków, po zakupie i właściwej instalacji nowego tuszu czy tonera do drukarki, działa on bez zarzutu i możemy go od razu użytkować. Nawet jeśli nie używamy oryginalnego produktu tylko zamiennika, w 99% zadziała on praw
Dowiedz się więcej
20.11.2020
Co to jest toner do drukarki?
Mianem tonerów potocznie określa się ogół wkładów przeznaczonych do drukarek laserowych. W rzeczywistości jednak tonerem jest przede wszystkim proszek, znajdujący się w kartridżu laserowym. Proszek jest niejednolitą mieszanką żelaza, pigmentu i żywicy.
Dowiedz się więcej
07.10.2020
Jak drukować z telefonu, smartfona?
W dzisiejszych czasach zdecydowanie częściej korzystamy z urządzeń mobilnych takich jak telefon, smartfon czy tablet. Łatwiej i wygodniej korzystać nam z Internetu za ich pomocą, gdyż są zawsze pod ręką, łatwiej je uruchomić i szybciej możemy się dzięki nim posługiwać.
Dowiedz się więcej
02.11.2020
Jak zeskanować dokument i wysłać mailem?
Żyjemy w czasach, w których z jednej strony, dzięki ogromnemu postępowi internetowemu i cyfrowemu, spora część naszego codziennego funkcjonowania przenosi się do sieci, z drugiej zaś nadal istotny jest tradycyjny sposób posiadania oraz przechowywania najważniejszych dokumentów w formie wydruku.
Dowiedz się więcej
07.10.2020
Jak drukować dwustronnie? Drukowanie na obu stronach
Drukowanie dwustronne pozwala zaoszczędzić czas, papier, pieniądze a także zadbać o środowisko naturalne. Niezależnie od tego, czy przekonują nas powyższe czynniki, czy też po prostu istnieje wymóg druku dokumentów dwustronnie, gdy chcemy załatwić jakąś urzędową sprawę, często ta z pozoru prosta czynność, przysparza wielu osobom znacznych problemów.
Dowiedz się więcej
21.09.2020
Jak znaleźć adres IP drukarki w sieci?
Zapewne adres IP naszej drukarki nie jest rzeczą, która przydatna jest nam na co dzień. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy jego znajomość będzie konieczne. Chociażby po to, by móc połączyć się z naszym komputerem bezprzewodowo. Wbrew powszechnej opinii nie jest to jednak wcale takie trudne. Podpowiadamy więc, jak w łatwy i szybki sposób znaleźć adres IP drukarki w sieci.
Dowiedz się więcej
21.09.2020
Jak podłączyć drukarkę z wifi?
Chyba każdy z nas pamięta, jak jeszcze nie tak dawno aby skorzystać z drukarki konieczne było podłączenie jej do komputera za pomocą kabla. Z dzisiejszej perspektywy było to trochę uciążliwe, gdyż drukarka musiała znajdować się zawsze w niewielkiej odległości od komputera, by można było ją podpiąć przy użyciu dość krótkiego przewodu.
Dowiedz się więcej
14.12.2020
Na czym polega leasing drukarek?
Leasing drukarek to nowa i coraz bardziej popularna usługa. Nic dziwnego, w ten sposób można zyskać wysokiej jakości sprzęt biurowy bez konieczności wydawania większych środków z budżetu firmy. Leasing drukarek to prosta i pozbawiona zbyt wi
Dowiedz się więcej
06.11.2020
Jakie mogą być rodzaje drukarek?
Pomimo tak rozbudowanej informatyzacji i cyfryzacji świata, drukarka niezmiennie od kilkunastu lat jest urządzenie pierwszej potrzeby nie tylko w firmowym biurze, ale także w każdym domu. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów drukarek, które różnią się między sobą przede wszystkim techniką nanoszenia tekstu lub obrazu na papier, jakością oraz szybkością wydruku.
Dowiedz się więcej