Blog

26.10.2020

Wyposażenie biura – jakie meble i urządzenia trzeba mieć w biurze?

Biuro firmowe często nazywane jest drugim domem, dlatego oprócz dobrej atmosfery w nim panującej, powinno posiadać ono szereg udogodnień. Firmowe centrum zarządzania to nie tylko zwykłe pomieszczenie, ale pierwsza i zarazem najważniejsza wizytówka, która świadczy zarówno o szefie, jak i pracownikach w przedsiębiorstwie. Wbrew pozorom jest ono trudne do urządzenia i należy przewidzieć wiele aspektów, które pojawią się w tym miejscu, a niekoniecznie spotyka się je w codziennym życiu w domu.

Kolory ścian oraz światło są bardzo ważne

Niniejszy poradnik skierowany jest do osób, które zaczynają od stanu zerowego. Na początku należy zastanowić się nad kolorami. W wielu instytucjach można zauważyć, że biel wraca do mody, jest ona uważana bowiem za kolor elegancki a także wpływa neutralnie na odczucia człowieka. Wybór koloru ścian jest jednym z najtrudniejszych punktów przy aranżowaniu biura - zbyt ciepłe kolory będą wpływać agresywnie, pobudzająco a także elektryzująco na pracownika, zaś zbyt zimne nadmiernie wyciszą i uspokoją. Kolor ścian powinien być dobrany do logotypu marki a także do jego profilu działalności. Kolejnym bardzo ważnym elementem jest oświetlenie. Należy używać barw ciepłych, gdyż poprawi to nie tylko samopoczucie pracownika ale również wpłynie na to, że nie będzie się on tak szybko męczył - zwłaszcza jego wzrok.

Meble biurowe - przemyśl dwa razy zanim się zdecydujesz

Przeciętny człowiek spędza w pracy około 8 godzin dziennie, co daje ponad 2400 godzin spędzonych przed biurkiem w pozycji siedzącej rocznie. Dlatego warto zastanowić się jak sprawić, aby miejsce to było nie tylko atrakcyjne, ale również i wygodne. Fotel powinien być miękki, z grubą pianą oraz z pełną regulacją wysokości góra-dół oraz odchylenie tył-przód. Niektóre nowoczesne fotele posiadają również regulację w części lędźwiowej oraz szyjnej, dzięki czemu można je wyprofilować odpowiednio do kręgosłupa. Biurko, które również powinno być dopasowane do siedzącego, musi być zrobione solidnie tak, aby nie ruszało się w trakcie użytkowania. Dobrze sprawdzają się biurka narożne z półkolistym wcięciem, gdyż łuk sprawia, że osoba siedząca przy biurku praktycznie do niego przylega i prac przy nim jest zdecydowanie wygodniejsza.

Sprzęt komputerowy powinien być dyskretnie schowany i nieutrudniający pracę. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że w przypadku jednostki stacjonarnej PC jest ona usytuowana w taki sposób, że w nią nie uderzamy, np. nogą podczas pracy. Gdy w jednym pomieszczeniu planuje się pracę większej ilości osób, można wybrać przegrody do biurek, które zapewniają prywatność i komfort pracy. W biurze powinny znaleźć się również takie elementy jak: regał na segregatory, osobna szafka z szufladami na tzw. artykuły biurowe, tj. koperty, nakreślacze, papier, itp. Jeżeli pomieszczenie na to pozwala, warto pomyśleć o specjalnym miejscu dla klienta. Dzięki temu podczas rozmowy poczuje się on wyróżniony a zarazem doceniony.

Sprzęt elektroniczny oraz codziennego użytku

Aby zapewnić pracownikowi dostęp do podstawowych urządzeń, należy je najpierw wybrać, biorąc pod uwagę profil prowadzonej działalności a także rodzaj wykonywanych zadań. W większości urządzenia te będą się powtarzać. Pamiętajmy, że nie można zbytnio oszczędzać i szukać najtańszych rozwiązań, gdyż w przeciwieństwie do domowego użytkowania, przedmioty te będą wykorzystywane praktycznie codziennie. Następnie powinno się przemyśleć ich rozmieszczenie, ponieważ niektóre urządzenia mogą być sporych gabarytów, przez co może dla nich zabraknąć miejsca. W każdym nowoczesnym biurze powinna znaleźć się spora ilość elektroniki, a więc takich sprzętów jak komputer klasy PC lub laptop, UPS, który w przypadku braku zasilania podtrzyma prąd przez określony czas, dzięki temu niezapisane dokumenty można będzie bezpiecznie zamknąć, nie tracąc ich.

Przyda się także modem oraz serwer sieciowy wraz z dyskiem - może nie są one konieczne, aczkolwiek bardzo użyteczne, dzięki temu gadżetowi bowiem wszyscy użytkownicy będą mogli pracować wspólnie na dokumentach w jednym miejscu. Drukarka - niezbędnik każdego biura - w tym miejscu warto zastanowić się do jakich celów będzie ona używana, gdyż cena urządzeń waha się w przedziale od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od możliwych funkcji, parametrów oraz producenta. Najtańsze urządzenia to czarnobiałe drukarki laserowe, jednak ich funkcje oraz przeznaczenie są mocno ograniczone. Innym typem urządzeń są drukarki laserowe w kolorze- droższe urządzenia, jednak wydajne oraz o niewielkich gabarytach, które dobrze sprawdzą się w małych przedsiębiorstwach. Jeżeli planuje się duże ilości kopii kolorowych warto pomyśleć nad urządzeniami cyfrowymi. Ich koszt to kilkanaście tysięcy a szerokość przekracza niekiedy 100 cm szerokości, jednak kombajn ten jest tani w eksploatacji oraz może w szybkim czasie wydrukować dużą ilość stron, przeważnie także w formacie A3.

Reasumując, należy pamiętać, że najważniejsze jest to, aby w biurze było przytulnie, żeby panowała w nim harmonia oraz by znajdowało się w nim odpowiednie wyposażenie i sprzęty. Pozwoli to z pewnością na wydajniejszą i przyjemniejszą pracę.

Pozostałe aktualności

22.05.2020
Najtańsze tusze i tonery do drukarek – zestawienie
Użytkownicy drukarek, niezależnie czy jest to urządzenie używane prywatnie w domu, czy też służbowo w biurze wiedzą, iż sam zakup sprzętu nie jest jedynym i ostatecznym kosztem z tym związanym. Dochodzą jeszcze koszty eksploatacji, które niejednokrotnie przewyższają wartość samego sprzętu.
Dowiedz się więcej
07.10.2020
Jak drukować dwustronnie? Drukowanie na obu stronach
Drukowanie dwustronne pozwala zaoszczędzić czas, papier, pieniądze a także zadbać o środowisko naturalne. Niezależnie od tego, czy przekonują nas powyższe czynniki, czy też po prostu istnieje wymóg druku dokumentów dwustronnie, gdy chcemy załatwić jakąś urzędową sprawę, często ta z pozoru prosta czynność, przysparza wielu osobom znacznych problemów.
Dowiedz się więcej
14.12.2020
Na czym polega leasing drukarek?
Leasing drukarek to nowa i coraz bardziej popularna usługa. Nic dziwnego, w ten sposób można zyskać wysokiej jakości sprzęt biurowy bez konieczności wydawania większych środków z budżetu firmy. Leasing drukarek to prosta i pozbawiona zbyt wi
Dowiedz się więcej
07.10.2020
Jak drukować z telefonu, smartfona?
W dzisiejszych czasach zdecydowanie częściej korzystamy z urządzeń mobilnych takich jak telefon, smartfon czy tablet. Łatwiej i wygodniej korzystać nam z Internetu za ich pomocą, gdyż są zawsze pod ręką, łatwiej je uruchomić i szybciej możemy się dzięki nim posługiwać.
Dowiedz się więcej
26.10.2020
Biuro w domu - biuro domowe, aranżacje, inspiracje i pomysły
Praca zdalna staje się obecnie coraz częściej stosowaną formą- zarówno z uwagi na sytuację panującą obecnie na całym świecie, jak i ogromne możliwości, jakie daje Internet. Dla takich osób domowe biuro to konieczność.
Dowiedz się więcej
06.11.2020
Jakie mogą być rodzaje drukarek?
Pomimo tak rozbudowanej informatyzacji i cyfryzacji świata, drukarka niezmiennie od kilkunastu lat jest urządzenie pierwszej potrzeby nie tylko w firmowym biurze, ale także w każdym domu. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów drukarek, które różnią się między sobą przede wszystkim techniką nanoszenia tekstu lub obrazu na papier, jakością oraz szybkością wydruku.
Dowiedz się więcej
21.09.2020
Jak podłączyć drukarkę z wifi?
Chyba każdy z nas pamięta, jak jeszcze nie tak dawno aby skorzystać z drukarki konieczne było podłączenie jej do komputera za pomocą kabla. Z dzisiejszej perspektywy było to trochę uciążliwe, gdyż drukarka musiała znajdować się zawsze w niewielkiej odległości od komputera, by można było ją podpiąć przy użyciu dość krótkiego przewodu.
Dowiedz się więcej
21.07.2020
Zużyte tonery gdzie oddać? Gdzie wyrzucić toner?
Jako społeczeństwo typowo konsumpcyjne jesteśmy przyzwyczajeni, by zużyte przedmioty lub puste opakowania traktować jako śmieci i wyrzucać do kosza. Jednak nie wszystkie pojemniki możemy wrzucać do odpadów. Jednym z takich zasobników jest zużyty toner.
Dowiedz się więcej
24.06.2020
Co zrobić jeżeli drukarka nie rozpoznaje nowego tuszu / tonera?
W zdecydowanej większości przypadków, po zakupie i właściwej instalacji nowego tuszu czy tonera do drukarki, działa on bez zarzutu i możemy go od razu użytkować. Nawet jeśli nie używamy oryginalnego produktu tylko zamiennika, w 99% zadziała on praw
Dowiedz się więcej
20.11.2020
Co to jest toner do drukarki?
Mianem tonerów potocznie określa się ogół wkładów przeznaczonych do drukarek laserowych. W rzeczywistości jednak tonerem jest przede wszystkim proszek, znajdujący się w kartridżu laserowym. Proszek jest niejednolitą mieszanką żelaza, pigmentu i żywicy.
Dowiedz się więcej
19.10.2020
Kasy fiskalne online - od kiedy?
Kasy rejestrujące z zapisem elektronicznym i papierowym jeszcze są w użyciu, jednak wkrótce się to zmieni. Wszystko za sprawą nowelizacji ustawy o podatku VAT oraz rozporządzeniu w sprawie kas fiskalnych, które weszły w życie z dniem 1 maja 2019 roku.
Dowiedz się więcej
28.07.2020
Drukowanie do pliku PDF - jak to zrobić?
Wydrukowanie pliku PDF oznacza nic innego, jak po prostu zapisanie czegoś elektronicznie w pliku PDF, zamiast na rzeczywistej kartce papieru. Zamiast drukarki fizycznej, wybieramy w tym przypadku drukarkę wirtualną Adobe PDF, która działa w niemal każdej aplikacji. Poniżej wyjaśniamy wszelkie kwestie związane z drukowaniem dokumentu do pliku PDF.
Dowiedz się więcej
23.12.2020
Jakie są zalety zarządzania drukiem?
Cyfrowa transformacja - nieco enigmatyczne określenie, które coraz częściej przewija się w obszarze zarządzania firmą. Pierwszym skojarzeniem po usłyszeniu tej frazy z pewnością będzie myśl o jakimś innowacyjnym oprogramowaniu bądź platformie, kt&o
Dowiedz się więcej
21.09.2020
Jak znaleźć adres IP drukarki w sieci?
Zapewne adres IP naszej drukarki nie jest rzeczą, która przydatna jest nam na co dzień. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy jego znajomość będzie konieczne. Chociażby po to, by móc połączyć się z naszym komputerem bezprzewodowo. Wbrew powszechnej opinii nie jest to jednak wcale takie trudne. Podpowiadamy więc, jak w łatwy i szybki sposób znaleźć adres IP drukarki w sieci.
Dowiedz się więcej
11.01.2021
Regeneracja tonerów - na czym polega ten proces?
Każdy posiadacz drukarki z pewnością niejednokrotnie mierzył się z koniecznością wymiany tuszu lub tonera na nowy. Nie każdy jednak wie, że przy tej czynności należy zachować ostrożność, bo kaseta z proszkiem tak naprawdę w stu procentach pusta nie jest.
Dowiedz się więcej
30.10.2020
Jak działa drukarka laserowa?
Drukarki laserowe to obecnie najchętniej wybierane urządzenia drukujące, jako jedne z priorytetowych sprzętów nie tylko firmowych biur, ale także i prywatnych domów. Czy wiemy jednak jakie były początki drukarki laserowej, jak ona działa i w czym tkwi fenomen który sprawia, że jest ona tak chętnie wybierana podczas zakupu? Przyjrzyjmy jej się bliżej.
Dowiedz się więcej
25.01.2021
Wynajem drukarek - czy to się opłaca?
Wynajem drukarek czy innych sprzętów biurowych to usługa, która coraz częściej jest oferowana przez firmy specjalizujące się w sprzedaży urządzeń drukujących. W wielu przypadkach jest tak, że firmy rozpoczynające przygodę z biznesem lub te mniejsze przedsiębiorstwa nie są w stanie wyłożyć środków potrzebnych na zakup profesjonalnej drukarki.
Dowiedz się więcej
04.05.2020
Drukarka w trybie offline - co zrobić?
Któż z nas nie zna tego problemu- musimy szybko wydrukować coś w biurze czy w domu, siadamy do komputera, włączamy drukowanie a tu…nic. Na monitorze wyświetla się komunikat „drukarka w trybie offline” a my nie wiemy, jak poradzić sobie z tym problemem?
Dowiedz się więcej
13.11.2020
Co to jest tusz do drukarki?
Nowoczesna drukarka jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego biura. Urządzenie to ma również zastosowanie w domu, ułatwiając pracę, naukę czy nawet zabawę. Najistotniejszym elementem drukarki jest wkład, czyli element odpowiadający za zadruk kartek papieru.
Dowiedz się więcej
02.11.2020
Jak zeskanować dokument i wysłać mailem?
Żyjemy w czasach, w których z jednej strony, dzięki ogromnemu postępowi internetowemu i cyfrowemu, spora część naszego codziennego funkcjonowania przenosi się do sieci, z drugiej zaś nadal istotny jest tradycyjny sposób posiadania oraz przechowywania najważniejszych dokumentów w formie wydruku.
Dowiedz się więcej
27.11.2020
Jaka jest różnica między tonerem a tuszem?
Drukarki to, obok kserokopiarek, najważniejsze sprzęty w wyposażeniu każdego profesjonalnego biura. Jeśli planujesz wyposażenie przestrzeni biurowej, powinieneś zastanowić się, który sprzęt będzie lepszy - drukarka atramentowa czy laserowa?
Dowiedz się więcej