DMD „ZERO WASTE”

DMD „ZERO WASTE”

Zużyte tonery oraz tusze to przedmioty, których nie wolno wyrzucać do śmieci. Są one zaklasyfikowane do odpadów toksycznych i mogą być bardzo niebezpieczne dla środowiska, dlatego wymagają odpowiedniej utylizacji. Nasza firma zajmuje się skupem zużytych tuszy atramentowych i tonerów laserowych. Posiadamy niezbędne uprawnienia, które zezwalają nam na obiór i transport towaru, a także jego przetwarzanie. Na życzenie wystawiamy klientom Kartę Przekazania Odpadów. To opcja przydatna w szczególności klientom biznesowym. Dzięki temu na wypadek kontroli z Urzędu Ochrony Środowiska, firma posiada stosowny dokument potwierdzający, że odpady przekazane zostały do odpowiedniego punktu zgodnie z prawem.

Jakie odpady przyjmujemy?

Odbieramy wyłącznie oryginalne tonery i tusze, czyli wyprodukowane przez producentów danych urządzeń. Przyjmujemy wkłady, które nie noszą uszkodzeń mechanicznych i nie posiadają zerwanych plomb, ani naklejek. O chęci przekazania wkładów do utylizacji, należy nas uprzednio powiadomić poprzez zgłoszenie mailowe. W tym przypadku należy wypełnić formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie internetowej. Dla klientów DMD Tonery, udostępniamy opcję darmowego odbioru kaset.

Czego nie odbieramy?

Nie przyjmujemy głowic/tuszy (z wyjątkiem tuszy od klientów DMD). Toner nie może być również uszkodzony, ani zasypany prochem. Dostarczone kasety muszą być więc dokładnie oczyszczone. Nie przyjmujemy również wkładów regenerowanych, ani zamienników (z wyjątkiem tonerów od klientów DMD).

Jak rozpoznać, że wkład jest oryginalny?

Wkłady produkowane przez większość popularnych producentów drukarek można najłatwiej rozpoznać po logo i symbolu. W przypadku tuszów oznaczenia umieszczane są najczęściej na naklejkach, natomiast na tonerach zwykle są wytłoczone na korpusie. Jeśli ich brakuje, najprawdopodobniej oznacza to, że mamy do czynienia z nieoryginalnym wkładem, który nie podlega skupowi.

Dlaczego warto oddać puste wkłady do utylizacji?

Nieraz zdarza się, że zużyte tonery i tusze zalegają w domach lub biurach. Utylizacja tonerów i tuszy to przede wszystkim duże korzyści dla środowiska naturalnego, ponieważ dzięki temu ograniczamy produkcję elektroodpadów. Mogą one również zostać poddane recyklingowi i zastosowane ponownie do produkcji materiałów do drukarek. Ponadto środki uzyskane ze skupu wkładów w DMD Tonery, za zgodą klienta, przekazywane są na Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Pomoc niesiona potrzebującym jest dla nas ogromnym powodem do satysfakcji.

KLIENCI DMD MAJĄ ZAGWARANTOWANY BEZPŁATNY ODBIÓR ZUŻYTYCH TONERÓW I TUSZY ORAZ WYSTAWIENIE KARTY PRZEKAZANIA ODPADU.

 

 

Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu